Data o prodejně se načítají

Kaufland potěšil děti i seniory velikonoční nadílkou

Praha, 14. 4. 2020

Přestože letošní Velikonoce se kvůli probíhající pandemii koronaviru od minulých let velmi lišily, přední obchodní řetězec Kaufland ani během této nelehké doby nezapomněl na potřebné a obdaroval je velikonoční nadílkou. Speciální balíčky s tradičními sladkostmi potěšily nejen děti, ale i seniory. “Uvědomujeme si, jak moc obtížná je současná situace především pro osamělé lidi, a chtěli jsme je v těchto svátečních dnech potěšit, popřát jim hezké Velikonoce a pevné zdraví a dodat naději do dalších dní,” vysvětluje Renata Maierl, tisková mluvčí Kauflandu.   

Bohatá pomlázka v podobě čokoládových zajíčků, vajíček, perníčků a dalších typických velikonočních sladkostí putovala do Domova seniorů Elišky Purkyňové a Domova svatého Karla Boromejského v Praze 6 a také do Dětského domova v Žatci. Radost tak udělala více než šesti stovkám dětí a seniorů z domovů, které Kaufland dlouhodobě podporuje. “Děti i zaměstnanci si spolupráce se společností Kaufland velmi považují. Moc děkujeme za velikonoční nadílku, zlepšila nám náladu, když jsme nemohli chodit koledovat,” ocenila Lenka Woloczszuková, ředitelka žateckého Dětského domova.

Dárky k Velikonocům však nejsou jedinou pomocí, kterou během jara obchodní řetězec lidem v nouzi poskytne. Z důvodu epidemiologické situace byla zrušena pravidelná Sbírka potravin., Kaufland se však tento výpadek rozhodl nahradit a České federaci potravinových bank z vlastních zdrojů daroval 25 tun trvanlivých potravin, tedy téměř tolik, kolik v posledním, podzimním kole sbírky věnovali jeho zákazníci. „Potravinové banky podporujeme po celý rok a vedle účasti v celorepublikových sbírkách darujeme průběžně zboží napříč celým sortimentem. Jen za první čtvrtletí letošního roku jsme rozdali téměř 50 tun potravin,“ upřesňuje mluvčí Renata Maierl.  Palety mouky, konzerv, instantních polévek, rýže, těstovin, trvanlivého mléka nebo oleje budou potřebným distribuovány během následujících týdnů.

Velikonoční nadílka z Kauflandu pro děti a seniory.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6