Data o prodejně se načítají

Kaufland obhájil ocenění „Firma pro zdraví“

Praha, 15. 4. 2020

Program Zdraví nás baví, podpora sportovních a relaxačních aktivit s kartou MultiSport, moderní pracoviště přizpůsobené vlastním potřebám či důraz na rovnováhu mezi pracovním a osobním životem. To všechno je součástí komplexní strategie, kterou svým zaměstnancům jako podporu zdravého životního stylu nabízí obchodní řetězec Kaufland. V březnu za ni již podruhé obdržel ocenění Firma pro zdraví. „Je pro nás velmi důležité, aby se u nás dobře cítili nejen naši zákazníci, ale i naši zaměstnanci. Moc si ceníme jejich každodenního nasazení a je pro nás samozřejmé, že se jim dlouhodobě a systematicky snažíme vytvářet co nejpříjemnější pracovní prostředí,“ říká Renata Maierl, tisková mluvčí Kauflandu.

Certifikát Firma pro zdraví, jehož garanty jsou lékaři a další zdravotní specialisté, je s dvouletou platností udělován zaměstnavatelům, kteří aktivně podporují zdraví svých zaměstnanců, a jsou tak inspirací v prosazování zdravého životního stylu na pracovištích. Kaufland jej poprvé získal v roce 2018 za interní projekt „Zdraví nás baví“, který od té doby ještě rozšířil a připojil k němu celou řadu dalších aktivit v péči o zaměstnance ve všech svých 134 prodejnách, logistických centrech, masozávodu i na centrále.

V rámci programu „Zdraví nás baví“ tak v loňském roce proběhlo na pracovištích Kauflandu po celé ČR více než 120 aktivit. Velké oblibě se těšily workshopy a kurzy, jejichž účastníci se dozvěděli, jak se zdravě stravovat, zregenerovat tělo po celodenní práci, posílit organismus cvičením, spojit práci a volný čas nebo třeba přestat kouřit. Zaměstnanci mohli absolvovat také masáže, diagnostiku skladby těla či fyzioterapeutické poradenství.

Další z aktivit, která se setkává s velkým zájmem zaměstnanců, je od loňského roku také unikátní program „Hejbni zadkem pro dobrou věc“. Díky kartě MultiSport mohou zaměstnanci navštěvovat vybraná fitness centra a jiná sportovní a wellness zařízení a zároveň podpořit dobrou věc. „Za každé jednotlivé využití karty Multisport naším zaměstnancem  daruje Kaufland  deset korun organizaci Loono, která se v rámci projektů #prsakoule, #zijessrdcem, #doledobry zabývá prevencí onkologických a kardiovaskulárních onemocnění. Jen během loňského roku se takto našim zaměstnancům podařilo „vysportovat“ 446 240 Kč,“ oceňuje tisková mluvčí. Vybrané finanční prostředky Loono následně využívá na organizaci workshopů na středních školách a realizaci edukačních modelů a materiálů.   

V rámci modernizace stávajících prodejen nezapomíná Kaufland ani na své zaměstnance. Proměnou prochází společenské místnosti, šatny a sociální zázemí tak, aby odpovídaly nejmodernějším trendům. Nejrozsáhlejší změnou byla v loňském roce přestavba centrály, která nyní zaměstnancům nabízí celé spektrum moderních technologií jako centrální osvětlení simulující denní světlo dle aktuální denní doby, filtraci prachových částic a alergenů, výškově nastavitelné stoly nebo ergonomické židle.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6