Data o prodejně se načítají

Kaufland podporuje biodiverzitu – u svých prodejen staví hmyzí hotely

Praha, 6. 4. 2020

Řetězec Kaufland rozšiřuje své aktivity na podporu životního prostředí a biodiverzity. Společnost bere odpovědnost k životnímu prostředí velmi vážně. Nový projekt přispívá k zachování rozmanitosti živočišných druhů a vnímá důležitost hmyzu v městském prostředí. Hmyzí hotely se proto postupně stanou nedílnou součástí venkovních prostor všech jeho prodejen. Celorepublikový projekt byl spuštěn instalací hmyzího hotelu u nově otevřené prodejny v Rakovníku.

Hmyzu se zejména ve městech nedaří. Obtížně hledá přirozený úkryt a v důsledku lidské činnosti jeho počet rychle klesá. Vadí mu znečištěné ovzduší a intenzivní údržba městské zeleně. Proto je dalším velkým projektem Kauflandu výstavba hmyzích hotelů u svých prodejen. Úzce na něm spolupracuje s obecně prospěšnou společností Kokoza a její integrační dílnou. „Tímto projektem chceme podpořit biodiverzitu ve městech a zároveň edukovat děti, které si budou moci hotely snadno prohlédnout a seznámit se s jejich obyvateli“, doplňuje Renata Maierl.

Hmyzí hotely mají dřevěnou konstrukci. Vrchní prosluněná patra jsou vyplněna dutými stonky rákosu, provrtanými špalky a cihlami, které slouží zejména včelám samotářkám, čmelákům nebo pestřenkám. Ve spodních patrech jsou šišky, trouchnivějící dřevo, kůra a klacíky vhodné pro úkryty škvorů, slunéček, zlatooček či některých druhů brouků a motýlů.  Kaufland se zaměřuje i na edukaci dětí. Prostřednictvím dvou edukativních cedulí seznamuje s důležitostí hmyzu, fungováním hmyzího hotelu a charakteristikou jeho obyvatel.

Hmyzí hotely jsou také součástí komunitních zahrad, které Kaufland v loňském roce otevřel u svých prodejen na pražské Podbabě a v Kutné Hoře. Lidé z nejbližšího okolí tak mohou zdarma zkoušet pěstování zeleniny, bylinek i ovoce, a také kompostování. V zahradách je příjemné posezení a prostor pro grilování. Letos přibydou další čtyři komunitní zahrady – v Horních Měcholupech v Praze, na Kladně, v brněnských Židenicích a Teplicích.

Hmyzí hotel u prodejen Kaufland.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6