Data o prodejně se načítají

Kaufland děkuje svým zaměstnancům mimořádnou odměnou

Praha, 30. 3. 2020

Společnost Kaufland děkuje svým zaměstnancům za jejich pracovní nasazení v uplynulých náročných dnech a vyplatí jim se mzdou za měsíc březen mimořádnou odměnu. Finanční odměnu dostanou zaměstnanci z operativního provozu ve všech 133 prodejnách, dvou logistických centrech i vlastním masozávodě. Společnost investuje do mimořádné odměny za měsíc březen částku 50 milionů korun, což pro zaměstnance znamená bonus až do výše 4 000 Kč hrubého. “Jsme si dobře vědomi toho, že stávající situace je pro naše zaměstnance mimořádně náročná, a i touto cestou jim chceme velmi poděkovat,“ vysvětluje Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland, a dodává: „Nesmírně si vážíme našich zaměstnanců, jak každý den neúnavně pracují na tom, aby zajistili dostupnost zboží na všech našich prodejnách. Patří jim za to velké uznání a poděkování.“

Obchodní řetězec Kaufland se také rozhodl ulehčit současnou situaci svým kmenovým zaměstnancům s pracovní smlouvou ve věku 65+. Těmto zaměstnancům bude umožněno zůstat doma po dobu nezbytně nutnou v této krizové situaci a obdrží plnou náhradu jejich výdělku. "Víme, že tito zaměstnanci patří v současné době k nejohroženější skupině, a tímto krokem jim vycházíme vstříc," doplňuje Renata Maierl.

Vedle finanční odměny dbá Kaufland také na to, aby svým zaměstnancům i během současného obtížného stavu vytvořil co nejpříjemnější pracovní prostředí. Všichni zaměstnanci na prodejnách, v distribučních centrech a v masozávodě mají k dispozici ovoce na podporu imunity. Dostali také roušky pro svou osobní potřebu, jsou vybaveni dezinfekčními gely a pravidelně informovováni o obecných hygienických doporučeních a jejich dodržování.  U pokladen a informací na všech prodejnách Kaufland navíc instaloval nadstandardní ochranu v podobě plexiskel. Podkladní zóna byla doplněna podlahovým značením doporučených rozestupů.

Prodavačka za pultem v prodejně Kaufland.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6