Data o prodejně se načítají

Řepkový olej si zaslouží uznání. K-Classic z Kauflandu patří podle dTestu mezi nejkvalitnější

Praha, 17. 2. 2020

Rostlinné jedlé oleje neodmyslitelně patří do naší kuchyně a řepkový olej je nejkvalitnější z běžně dostupných, a navíc typický pro náš region. Je to především díky optimální skladbě mastných kyselin a stabilitě při tepelných úpravách. Největší český obchodní řetězec Kaufland nabízí množství různých druhů a značek olejů. S řepkovým olejem vlastní značky K-Classic nyní uspěl v testování spotřebitelského měsíčníku dTest.  „Na řepkový olej se v poslední době trošku zanevřelo, ale podle odborníků, jak kuchařů, tak dietologů, je opravdu nejlepší. Proto jsme rádi, že se vrací na přední místa prodeje a že Kaufland jej nabízí v nejlepší kvalitě,“ říká Renata Maierl, tisková mluvčí Kauflandu.  

dTest, který se zaměřuje na testování výrobků a služeb, tentokrát v laboratoři prověřil 17 různých značek řepkového oleje. Nechal otestovat složení, stabilitu, nežádoucí látky a samozřejmě také chuť. K-Classic získal celkově 81 % (maximum bylo 83 %) a hodnocení velmi dobře ve všech kategoriích – senzorické testování, profil mastných kyselin i obsah nežádoucích látek. „Je od českého výrobce a nabízí nejvýhodnější poměr mezi cenou a kvalitou – litr stojí 26,90 Kč,“ doplňuje Renata Maierl.

Řepkový olej rafinovaný je čirý, lehce nažloutlý olej s neutrální chutí a vůní a mnohostranným využitím. Nepřepaluje se, protože je tepelně velmi stabilní – bod zakouření má kolem 240 °C. Je vhodný ke smažení, restování, dušení, k výrobě domácí majonézy i pečení moučníků. Obsahuje přes 60 % kyseliny olejové, asi 20 % omega-6 nenasycené kyseliny linolové a okolo 9 % omega-3 nenasycené kyseliny α-linolenové. Má i nízký obsah zdraví škodlivých nasycených mastných kyselin –  pouze kolem 8 %. Konzumace řepkového oleje je v souladu s prevencí srdečních onemocnění a snižuje hladinu LDL cholesterolu. Jeho prospěšnost potvrzují rovněž renomované instituce, například Světová zdravotnická organizace (WHO) nebo německá Společnost pro výživu (DGE). 

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6