Data o prodejně se načítají

Do vánoční sbírky přispěli zákazníci Kauflandu více než devíti milióny korun. Kaufland částku navýšil na 10 000 000

Praha, 3. prosince 2019

Téměř dvojnásobek oproti loňskému roku, přesně 9 070 500 korun, darovali zákazníci Kauflandu potřebným v letošní vánoční sbírce. Největší obchodní řetězec poté již tak rekordní obnos dorovnal na kulatých 10 miliónů korun! Celou částku získá projekt Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu, který podporuje zrakově postižené, a díky spolupráci s Kauflandem tak bude moci rozdělit vůbec nejvíce finančních prostředků ve své historii. Již tradiční vánoční sbírka se konala od 18. listopadu do 1. prosince ve všech 133 prodejnách společnosti Kaufland a zákazníci do ní mohli přispět nákupem dárkových jmenovek v hodnotě 30 korun.

„Mnohokrát děkujeme všem našim zákazníkům, kteří se rozhodli přispět. Jsme potěšeni jejich štědrostí. Velký dík patří i našim zaměstnancům za jejich velké nasazení v průběhu sbírky. A protože jde o dobrou věc, rozhodli jsme se, že částku zaokrouhlíme,“ říká Renata Maierl, tisková mluvčí Kauflandu. Ve 133 prodejnách Kaufland se prodalo během dvou týdnů celkem 302 350 archů s vánočními jmenovkami. Nejvyšší počet jmenovek si nakoupili zákazníci Kauflandu v Opavě předměstí.

Prodalo se 302 350 archů vánočních jmenovek. Co se dá pořídit za…

…5 jmenovek = 1 hodina osobní asistence

…1 000 jmenovek = roční stipendium na vysoké škole

…100 jmenovek = mluvící váha jako jedinečný pomocník pro vaření

…2 000 jmenovek = tandemové kolo

…3 000 jmenovek = stolní kamerová lupa pro čtení novin, kuchařek i dopisů

Světluška získala ve společnosti Kaufland silného partnera a díky němu může rozdělit největší částku za 17 let své existence.

„Děkujeme všem zákazníkům a zaměstnancům obchodních domů Kaufland. Částka, která se podařila vybrat, je důkazem toho, že lidé mají oči otevřené a není jim lhostejné, jak žijí lidé, kteří na svět hledí jiným zrakem. Celý výtěžek z prodeje jmenovek jde přímo na pomoc lidem se zrakovým postižením ve všech krajích. Skutečnou pomoc přineseme do míst, odkud pochází dárci, kteří si v rámci vánoční sbírky zakoupili jmenovky. V průběhu celého roku budete moci sledovat příběhy dětí, dospělých i seniorů s těžkým zrakovým postižením, kterým díky této finanční podpoře pomůžeme“, doplňuje Gabriela Drastichová, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6