Data o prodejně se načítají

Vánoční sbírka Kauflandu trhá díky zákazníkům rekordy

Praha, 25. listopadu 2019

Tradiční vánoční sbírka v prodejnách Kaufland je ve své polovině. Už teď je překonaný konečný výsledek z loňského roku, který byl necelých 5 milionů korun. Aktuálně je výtěžek přes 6 milionů. Zákazníci mohou přispívat do 1. prosince, a to nákupem archu se samolepicími jmenovkami na dárky za cenu 30 Kč.

„Moc děkujeme všem našim zákazníkům, kteří se rozhodli přispět. K Vánocům dobré skutky patří a my jsme dojatí a zároveň zvědaví, kolik se ještě podaří pro Světlušku získat. Věříme, že překonáme hranici 10 milionů korun,“ říká Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland.

Vánoční sbírku pořádá Kaufland ve spolupráci se Světluškou Nadačního fondu Českého rozhlasu, která pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. „Celá částka poputuje do Světlušky a bude rozdělena na granty pro jednotlivce nebo neziskové organizace, které zrakově postižené podporují. Pomoc půjde na služby pro rodiny s dětmi se zrakovým postižením, osobní asistenci, průvodcovské a předčitatelské služby, nákup kompenzačních pomůcek, výcvik vodicích psů nebo podporu při studiu,“ vyjmenovává Maierl.

Světluška získala ve společnosti Kaufland silného partnera. „Kaufland nám s důvěrou vytváří prostor, abychom prostřednictvím zaměstnanců prodejen oslovovali zákazníky a nabídli jim možnost vedle svých vlastních potřeb pomyslet i na potřeby dětí, dospělých i seniorů, kteří na svět hledí jiným zrakem. Díky Kauflandu bude moct Světluška v roce 2020 rozdělit mezi jednotlivce s těžkým zrakovým postižením a neziskové organizace o třetinu více finančních prostředků, než tomu bylo letos“, doplňuje Gabriela Drastichová, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Díky spolupráci s Kauflandem rozdělí Světluška v roce 2020
nejvíce finančních prostředků za 17 let své existence

5 prodaných vánočních jmenovek = 1 hodina osobní asistence

1 000 prodaných jmenovek = roční stipendium na vysoké škole

100 prodaných jmenovek = mluvící váha jako jedinečný pomocník pro vaření

2 000 prodaných jmenovek = tandemové kolo

3 000 prodaných jmenovek = stolní kamerová lupa pro čtení novin, kuchařek i dopisů

 

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6