Data o prodejně se načítají

Rozsviťte s námi Vánoce nevidomým – Vánoční sbírka Kauflandu podpoří Světlušku

Praha, 13. listopadu 2019

Tradiční vánoční sbírka v prodejnách Kaufland bude probíhat opět po dva týdny, a to od 18. listopadu do 1. prosince. Zákazníci se mohou zapojit nákupem vánočních jmenovek a podpořit zrakově postižené. Arch se samolepicími jmenovkami bude k dispozici na pokladnách a informacích všech 133 prodejen Kaufland po celé ČR za cenu 30 Kč.

Vánoční sbírku pořádá Kaufland ve spolupráci se Světluškou Nadačního fondu Českého rozhlasu, která pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. „Celá částka poputuje do Světlušky a bude rozdělena na granty pro jednotlivce nebo neziskové organizace, které zrakově postižené podporují. Pomoc půjde na služby pro rodiny s dětmi se zrakovým postižením, osobní asistenci, průvodcovské a předčitatelské služby, nákup kompenzačních pomůcek, výcvik vodicích psů nebo podporu při studiu,“ říká Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland.

„Světluška získává ve společnosti Kaufland silného partnera, který nám s důvěrou vytváří prostor, abychom prostřednictvím zaměstnanců prodejen oslovovali zákazníky a nabídli jim možnost vedle svých vlastních potřeb pomyslet i na potřeby dětí, dospělých i seniorů, kteří na svět hledí jiným zrakem. I oni totiž chtějí žít samostatný život podle své vlastní volby. Díky společnosti Kaufland, jejím zaměstnancům a zákazníkům bude moct Světluška v roce 2020 rozdělit mezi jednotlivce s těžkým zrakovým postižením a neziskové organizace o třetinu více finančních prostředků, než tomu bylo letos“, doplňuje Gabriela Drastichová, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu.

V loňském roce vynesla vánoční sbírka Kauflandu 4 707 960 korun. „Byli jsme potěšeni štědrostí všech lidí a jsme rádi, že si vánoční sbírka získala naprostou důvěru našich zákazníků. Proto věříme, že letos vybereme pro Světlušku ještě více. Zastavte se i vy a kupte si jmenovky na dárky,“ srdečně zve Renata Maierl.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6