Data o prodejně se načítají

Popularita potravinové sbírky raketově roste. Kaufland hlásí 40% nárůst

Praha, 25. listopadu 2019

Kaufland zaznamenal obrovský nárůst darovaných potravin a drogerie v podzimní Potravinové sbírce, která se konala v sobotu 23. listopadu. Ve 48 prodejnách Kauflandu se vybralo 41 tun potravin a drogerie. To je o 40 % více než na jaře. Ze zapojených obchodů nejvíc zazářila ta v Brně – Bohunicích. Její zákazníci věnovali během sobotního dne skoro 2 tuny.

„Jsme z dobrosrdečnosti našich zákazníků opravdu nadšení a velmi si jejich pomoci osamělým seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám ve finanční tísni a dalším potřebným vážíme. Nejvíce potravin a drogistického zboží se tentokrát vybralo v Brně – Bohunicích, a to necelé 2 tuny,“ říká Renata Maierl, tisková mluvčí společnost Kaufland.

Mezi nejčastěji darované potraviny patřily ty trvanlivé, jako je rýže, těstoviny, různé konzervy. „Zaznamenali jsme, že zákazníci více mysleli na matky s dětmi. Vybralo se opravdu velké množství dětských plen nebo dětské výživy,” dodala Maierl.

Potravinová sbírka by se neobešla bez dobré organizace. „Velké poděkování patří pochopitelně nejen zákazníkům, ale i všem ostatním, kteří se na této charitativní akci podíleli. Tedy organizátorům, zaměstnancům našich prodejen i dobrovolníkům,” poděkovala Maierl. 

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6