Data o prodejně se načítají

Generální ředitel Kauflandu získal prestižní Řád Vavřínu. Ocenění patří celé společnosti

Praha, 19. listopadu 2019

Ve čtvrtek 14. listopadu 2019 udělovala Hospodářská komora České republiky své nejvyšší vyznamenání, Řád Vavřínu, odkazující na vavřínový list jako starověký symbol úspěchu a vítězství. Slavnostního večera na pražském Žofíně se zúčastnilo na pět set představitelů českých podniků, politické reprezentace a osobností veřejného života. Akce se nesla v duchu oslav 30 let svobody a svobodného podnikání. “Lidé zažili třicet nejlepších let naší země,” řekl prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý a dodal: “Vznikly tady tisíce úspěšných firem, podařilo se zachránit značky, jako je třeba Kofola, ŠKODA nebo Česká zbrojovka. Podnikatelé mají být na co hrdí.”

Řád Vavřínu je prestižní ocenění udělované podnikatelským subjektům za jejich společenský přínos nebo významným osobnostem, jejichž činy zanechávají trvalou stopu v dědictví lidstva či reprezentují a významně podporují Českou republiku u nás i v zahraničí. Spolu s generálním ředitelem společnosti Kaufland Česká republika Stefanem Hoppem je letos získalo dalších 14 osobností.

“Řád Vavřínu je pro mě velkou ctí, a velmi si vážím i toho, že jsem jej mohl získat v roce, kdy si připomínáme třicáté výročí tak významného historického mezníku,” uvedl Stefan Hoppe a doplnil: “Vnímám jej především jako ocenění práce všech našich zaměstnancům. Mnohokrát jim děkuji za jejich přístup, nadšení a každodenní nasazení, díky kterému může být společnost Kaufland prospěšná celé společnosti.”

V letošním symbolickém ročníku podnikatelé Řád Vavřínu in memoriam udělili také bývalému prezidentovi, disidentovi a dramatikovi Václavu Havlovi jako projev úcty a poděkování za nabytou svobodu a možnost uplatnit své dovednosti v podnikání. „Václav Havel pomohl otevřít dveře svobodnému podnikání navzdory tomu, že neměl s podnikateli vždy stejný názor. Symbolizuje hodnoty, s nimiž se generace dnešních živnostníků a šéfů firem, kteří se mnohdy sami aktivně podíleli na převratu v naší zemi, ztotožňují,“ poznamenal Vladimír Dlouhý.

Dalšími oceněnými se letos stali například zpěvačka a signatářka Charty 77 Marta Kubišová, statutární ředitel společnosti Karlovarské minerální vody Alessandro Pasquale, Milan Dostalík, generální ředitel světoznámé firmy vyrábějící nábytek TON, paralympijský vítěz a mistr světa v cyklistice Jiří Ježek nebo tenistka Petra Kvitová.

Mezi laureáty Řádu Vavřínu z minulých let patří například disidentka a signatářka Charty 77 Dana Němcová, psychiatr Cyril Höschl, plastický chirurg Bohdan Pomahač, legendární gymnastka Věra Čáslavská či zpěvák Karel Gott.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6