Data o prodejně se načítají

Kaufland získal ocenění v Diamantové lize kvality za spolupráci s lokálním dodavatelem

Praha, 20. listopadu 2019

Čtvrtý ročník prestižního ocenění Diamantová liga kvality zná své vítěze. Tři prodejny společnosti Kaufland Česká republika získaly na včerejším slavnostním galavečeru certifikát Držitel ocenění Diamantové ligy kvality. Navíc hodonínská prodejna v Konečné ulici byla oceněna Zvláštní cenou prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR. Dalším úspěchem je 3. místo v kategorii Zvláštní cena za spolupráci s lokálními dodavateli. Konkrétně se jedná o Statek Dvořák, který vyniká svým projektem „Ujíždíme na trávě“.

„Podporujeme regionální dodavatele v celé šíři našeho sortimentu. Velkou radost máme z nové spolupráce se Statkem Dvořák, který se svým unikátním projektem mobilního kurníku nabízí své vejce z volného výběhu v patnácti našich prodejnách. Ty se nachází v Praze a Středočeském kraji,” komentuje ocenění Renata Maierl, tisková mluvčí Kauflandu.

Co je Diamantová liga kvality?

Diamantová liga kvality letos hodnotila maloobchodní a velkoobchodní prodejny, které dle sortimentu rozdělila do kategorií food a non-food. Metodika hodnocení je založena na posuzování prodejen prostřednictvím „neznámého zákazníka“ (Consumer Quality Index). Posuzována byla především kvalita poskytovaných služeb, šíře sortimentu a vstřícnost k zákazníkům. Následný neohlášený audit prováděný dvojicí nezávislých hodnotitelů se zaměřil na dodržování legislativních pravidel, hygienické podmínky a kulturu prodeje.

„Všechny naše vítězné prodejny odpovídají modernímu trendu nakupování.  Chceme, aby naši zákazníci měli při nákupu co největší komfort a pohodlí. Proto prodejny neustále modernizujeme. Vše je doplněné o nové technologie, jakými jsou například čtečky EAN kódů pro kontrolu ceny, samoobslužné pokladny, elektronické etikety nebo digitální obrazovky. Certifikát Držitel ocenění Diamantové ligy kvality a právo používat ochrannou známku po dobu dvou let získaly celkem tři naše prodejny, a to v Ostrově nad Ohří, Táboře a Hodoníně. Hodonínská prodejna navíc získala Zvláštní cenu prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR,“ upřesňuje Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland Česká republika.  

Diamantová liga kvality je celorepublikový společný projekt Svazu obchodu a průmyslu ČR a Ministerstva průmyslu a obchodu, který byl na podzim 2015 zařazen do Programu Česká kvalita. Soutěž podporuje vláda České republiky a je součástí Národní politiky kvality.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6