Data o prodejně se načítají

Předvánoční čas v Kauflandu? Den volna pro zaměstnance prodejen

Praha, 14. listopadu 2019

Blíží se Vánoce, pro obchodníky nejnáročnější část roku, kdy za nákupy míří statisíce lidí. Jejich spokojenost je podmíněna nejen kvalitou nabízených výrobků, ale také dokonalým servisem. Zaměstnanci prodejen jsou tak každoročně vystaveni obrovskému tlaku jak ze strany zákazníků, tak i ze strany zaměstnavatelů. Největší tuzemský obchodní řetězec, společnost Kaufland, se proto rozhodl poskytnout svým zaměstnancům na prodejnách den placeného volna navíc. „Moc si vážíme práce, kterou naši zaměstnanci celoročně odvádějí. Tímto jim chceme poděkovat a umožnit jim strávit čas se svými blízkými,“ říká Renata Maierl, tisková mluvčí Kauflandu.

Den placeného volna navíc dostanou zaměstnanci všech 133 prodejen Kauflandu v České republice. O den méně tak budou pracovat všichni zaměstnanci obchodních domů působící v nerovnoměrně rozvržené pracovní době, tedy nejen asistenti a koordinátoři prodeje, ale také vedoucí jednotlivých úseků a celých prodejen nebo domovní technici.

V prodejnách Kauflandu navíc v předvánočním období proběhne tradiční projekt Helphand, během nějž zaměstnancům na filiálkách pomáhají jejich kolegové z centrály. Zákazníci se tak běžně setkají například s finančním ředitelem nebo vedoucím nákupu či tiskovou mluvčí. Ti všichni se zapojí do každodenního chodu prodejen například za pultem, při doplňování zboží, na informacích nebo za pokladnami. „Vyzkouší si tak nejen práci v provozu, ale především pomohou svým kolegům v tomto velice obtížném období,“ vysvětluje Renata Maierl.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6