Data o prodejně se načítají

Slávky, olihně nebo platýz? Grilování ryb a mořských plodů pod vedením Zdeňka Pohlreicha

Praha, 13. srpna 2019

Ryby a mořské plody se na talířích Čechů objevují stále častěji. Ne vždy ale víme, jak je připravit, aby chutnaly co nejlépe a zároveň si uchovaly cenné, pro lidský organismus blahodárné látky, které obsahují. Na různých místech po celé republice bude až do začátku září ryby a mořské plody grilovat přední český šéfkuchař Zdeněk Pohlreich. Zároveň poradí, jak tyto produkty správně vybrat a připravit i doma.

Ryby nebo mořské plody mají pozitivní vliv na lidské tělo, a proto by se měly konzumovat dvakrát týdně. Organismus z nich čerpá především vitamíny A, D a B, také vápník, fosfor a jód nebo specifické omega-3 mastné kyseliny, jež jsou pro zdraví člověka nepostradatelné. Česká populace jich však má nedostatek. V průběhu celého srpna a začátku září bude Zdeněk Pohlreich grilovat ve vybraných prodejnách Kauflandu známé i neznámé ryby a mořské plody jako například krevety, olihně, tilápii, mořského vlka, candáta či platýze a radit, jak je v prodejně správně vybrat a jednoduše upravit.

„Těší nás, že našim zákazníkům můžeme nabídnout až 100 druhů kvalitních chlazených mořských a sladkovodních ryb od nejlepších zahraničních a českých dodavatelů,“ říká Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland. „V našich 22 prodejnách nabízíme zákazníkům rozsáhlé rybí pulty. Náš speciálně vyškolený personál rybu představí, vykostí, odstraní kůži i naporcuje a poradí, jak ji zpracovat. Vybírat lze ze širokého sortimentu známých i méně známých ryb a mořských plodů,“ dodává Renata Maierl.

Grilování se Zdeňkem Pohlreichem bude v prodejnách Kauflandu probíhat 15. srpna ve Zlíně – Vršavě, 23. srpna v Českých Budějovicích, 30. srpna v Jihlavě, 4. září v Karlových Varech a 5. září v Plzni – Roudné.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6