Data o prodejně se načítají

Spinální jednotka Fakultní nemocnice v Motole obdržela od společnosti Kaufland rehabilitační trenažér. Lidem na vozíku ulehčí cestu k soběstačnosti

Praha, 15. července 2019

Výtěžek z vánoční sbírky v celkové výši 4 707 960 korun proměnila společnost Kaufland ve spolupráci s organizací Cesta za snem v rehabilitační trenažéry, které pomáhají lidem na vozíku ulehčit cestu ke sportu a soběstačnosti. Celkem společnost Kaufland předala vybraným organizacím a jednotlivcům v celé České republice 48 posilovacích trenažérů. V Praze rozdala šest trenažérů, jeden z nich obdržela v pátek 12. července Spinální jednotka Fakultní nemocnice v Motole.

„Cílem naší vánoční sbírky bylo ulehčit handicapovaným jejich cestu ke sportu a soběstačnosti. Pohyb je totiž, zvláště pro člověka na vozíku, důležitý. Posilovací trenažér je rehabilitační novinkou, která lidem s poraněním míchy pomáhá při posilování horní části těla a ulehčuje jejich další sportovní vyžití,“ vysvětluje Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland ČR.

Prostřednictvím sbírky měli zákazníci Kauflandu možnost podpořit handicapované přímo ve svém regionu. V Praze trenažér obdržel například mistr světa a držitel pěti paralympijských medailí v plavání Jan Povýšil, který v patnácti letech utrpěl úraz na toboganu v italském vodním parku. „Pamatuju si, jak jsem klesal ke dnu a sledoval spolužáky, kteří plavali na hladině. Nikdo si mě nevšiml,“ vzpomíná paralympijský medailista. Po dlouhých minutách bylo bezvládné tělo chlapce vytaženo a zahájeno oživování. Janovi, který prožil klinickou smrt, se podařilo vrátit zpátky. Přežil. Jeho mozek naštěstí nebyl poškozen. Přerušená mícha ale zapříčinila, že po zbytek života bude sedět na vozíku. Už v rehabilitačním ústavu, jen pár měsíců po této události, opět začal plavat. Netrvalo dlouho a stal se členem české reprezentace. „Sport mi pomohl znovu nastartovat život naplno. Dal mi disciplínu a sebevědomí. Dnes mám ženu, malou dcerku a žiju v podstatě normální život,“ říká Jan Povýšil.

Kromě Jana Povýšila převzala trenažér již zmíněná Spinální jednotka Fakultní nemocnice v Motole, dále pak Centrum Paraple, Sportovní klub vozíčkářů Praha, Nadační fond Regi Base a studentka Kateřina S.

Vánoční sbírka probíhala v období od 26. listopadu do 9. prosince 2018. Zákazníci mohli na všech prodejnách Kaufland zakoupit vánoční jmenovky v hodnotě 30 Kč, a přispět tak na pomoc handicapovaným přímo ve svém regionu. Dvoutýdenní sbírka vynesla celkem 4 707 960 korun, za které společnost Kaufland pořídila dohromady 48 rehabilitačních trenažérů.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6