Data o prodejně se načítají

Už to roste, už to klíčí! Děti z dětského domova v Žatci mohou pěstovat vlastní zeleninu.

Praha, 3. 7. 2019

Pěstování ovoce a zeleniny na tzv. komunitních zahradách je čím dál populárnější. Společnost Kaufland tomuto trendu vychází vstříc a zahrady, ve kterých si zájemci mohou vypěstovat své vlastní plodiny, postupně buduje přímo vedle svých prodejen. Jednu takovou v uplynulých dnech realizovala i v Dětském domově v Žatci. „Moc nás těší, že po zahradách u našich prodejen v Kutné Hoře a v Praze – Podbabě jsme obdobnou zahradu mohli zřídit právě v Dětském domově v Žatci,“ říká Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland ČR, a dodává: „Chceme dětem, které mají ztížený start do života, nabídnout místo, kde mohou trávit svůj volný čas a zároveň se něco nového naučit“.

V žateckém dětském domově vyrostlo pět vyvýšených záhonů, kde si děti budou moci vypěstovat zeleninu nebo bylinky pro vlastní potřebu. „Každé skupině z našeho domova jsme přidělili jeden záhon a děti budou soutěžit, co kdo vypěstuje,“ vítá projekt Lenka Woloszczuková, ředitelka Dětského domova Žatec, a doplňuje: „Na spolupráci si nejvíce ceníme toho, že se nejedná o pouhou formalitu. Zaměstnanci Kauflandu mají s našimi dětmi velmi kamarádský vztah, navštěvují je pravidelně a je vidět, že s nimi rádi tráví čas.“

Dětský domov v Žatci, který je s 87 dětmi největší v České republice, společnost Kaufland podporuje dlouhodobě. Již několik let domovu pravidelně daruje produkty a v předvánočním období organizuje akci Strom splněných přání. Děti vlastnoručně vytvoří přání, co by chtěli od Ježíška dostat. „Naši zaměstnanci nakoupí dárky, které si děti přejí a které pak na Štědrý den najdou pod stromečkem. Jsme moc rádi, že dětem můžeme plnit jejich vánoční přání,“ vysvětluje Renata Maierl. Na konci loňského roku Kaufland dětskému domovu daroval navíc také dvacet notebooků. „Notebooky jsme spravedlivě rozdělili mezi naše skupiny dětí. Ty na nich vypracovávají úkoly do školy nebo se učí počítačové gramotnosti. Je to pro ně velká pomoc, obrovsky si toho vážíme,“ oceňuje podporu z Kauflandu Lenka Woloszczuková.

 

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6