Data o prodejně se načítají

V areálu Loděnice v Karviné vzniklo nové workoutové hřiště. Vedle klasických cvičebních prvků nabízí i průpravu na Spartan Race.

Praha, 3. června 2019

Nové workoutové hřiště, které vybudovala společnost Kaufland, vzniklo pod širým nebem v areálu karvinské loděnice v parku Boženy Němcové. V místě, kde obyvatelé Karviné rádi tráví volný čas, je připraveno sloužit sportovním nadšencům z řad široké veřejnosti. Zacvičit si sem může přijít kdokoliv, kdykoliv a zcela zdarma.

Workout je sportovní disciplína zaměřená na pohyb a cvičení se svou vlastní váhou, která využívá prvky akrobacie či gymnastiky. Moderní sportoviště s mnoha cvičebními stanovišti bylo za bohatého doprovodného programu pro celou rodinu oficiálně předáno do užívání v neděli 2. června 2019. „Chceme být dobrým sousedem a v místě, kde působíme, se snažíme zpříjemňovat okolní prostředí a lidem nabídnout prostor, kde se mohou setkávat a aktivně trávit volný čas,“ zmiňuje důvod podpory projektu Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland, a doplňuje: „Těší nás, že ve spolupráci s vedením města Karviná můžeme jeho obyvatelům nabídnout moderní sportovní zařízení, které je dostupné a využitelné pro všechny“.

Nové hřiště na Lodičkách je po obdobném areálu na Dubině již druhým workoutovým hřištěm v Karviné. Oproti tomu na Dubině má ale i řadu prvků navíc, jako například speciální konstrukce pro vyznavače závodů Spartan Race. Hřiště má rozměry 11x11 metrů s litou plochou z elastické pryže a je vybaveno mnoha stanovišti, která lze při cvičení kreativně propojovat. Cvičební sestava se skládá z nosných ocelových hranolů a silnostěnných trubek a z mnoha cvičebních komponentů, které umožňují maximální pestrost při cvičení. Sportovci všech věkových i výkonnostních kategorií mají k dispozici šikmou lavici, svislé i šikmé žebřiny, hrazdy o různých výškách, kruhy s uchycením, ručkovací trny, hrazdová bradla a mnoho dalších zařízení. Veškeré použité prvky a materiály jsou certifikované a zdravotně i ekologicky nezávadné.

 „Jsem velmi rád, že díky podpoře obchodního řetězce Kaufland se toto sportovní a relaxační zařízení podařilo zrealizovat,“ říká Jan Wolf, primátor města Karviná, a dodává: „Věřím, že bude sloužit občanům města všech věkových kategorií a že si sem cestu najde každý, kdo si bude chtít protáhnout tělo pod širým nebem.“

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6