Data o prodejně se načítají

Už to roste, už to klíčí. Kaufland otevřel druhou komunitní zahradu.

Praha, 19. června 2019

Pěstování ovoce, zeleniny, bylinek i kompostování ve městech na tzv. komunitních zahradách je čím dál populárnější. Společnost Kaufland se rozhodla podpořit sousedské vztahy v okolí svých prodejen a v úterý 18. května 2019 ve spolupráci se společensky prospěšným podnikem Kokoza u své prodejny v pražské Podbabě slavnostně otevřela již druhou zahradu tohoto typu. „Jsme velmi rádi, že po pilotní zahradě, kterou jsme před měsícem otevřeli v Kutné Hoře, nyní i Pražanům nabízíme místo, kde mohou trávit svůj volný čas s rodinou a přáteli,“ říká Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland ČR.

Zájemcům o komunitní pěstování poskytla společnost Kaufland bezplatně 11 vyvýšených záhonů. Ty postupně získávají své majitele z řad rodin s dětmi nebo seniorů, kteří nemají zahrádku ani balkón, a chtějí si vypěstovat zeleninu nebo bylinky pro vlastní potřebu.

Součástí zahrady je vedle záhonů i veřejný kompostér, prostor na grilování, paletové sezení, hmyzí domečky a také ptačí budky a krmítka. „Během slavnostního otevření zahrady se návštěvníci dozvěděli nejen to, jak osázet zdejší záhony či svůj balkón, ale i jak správně sklízet, kompostovat či proč je hmyz v přírodě tak důležitý,“ uvedla Radka Pokorná, ředitelka organizace Kokoza.

Záhony i celý prostor zahrady jsou komunitě k dispozici zcela zdarma. „Chceme být dobrým sousedem a v místě, kde působíme, nabídnout zdejším občanům prostor, kde se mohou potkávat a něco pěstovat,“ vysvětluje Renata Maierl a dodává: „Prostor zahrady bude všem, kteří jej chtějí užívat, přístupný, a věříme, že přispěje k pospolitosti a přátelským vztahům v komunitě Prahy 6.“

Sousedskou slavnost při příležitosti otevření zahrady celé odpoledne doprovázel pestrý program pro děti i pro dospělé a bohaté občerstvení ve formě bylinkových limonád a grilovaných specialit. Ty připravoval, jako překvapení pro zúčastněné, známý český šéfkuchař a gastronom Zdeněk Pohlreich.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6