Data o prodejně se načítají

Zákazníci Kauflandu v celorepublikové Sbírce potravin darovali vice než 28 tun jídla a drogistického zboží

Praha, 19. května 2019

V sobotu 18. května 2019 proběhl již sedmý ročník celostátní Sbírky potravin, jejíž výtěžek podpoří spoluobčany v nelehké životní situaci. “Jsme vděční, že zájem o sbírku byl ještě větší než v předchozích letech a v našich prodejnách se do ní zapojily tisíce zákazníků,” uvedla Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland.

Sbírka probíhala v sobotu mezi 8. a 18. hodinou a celkově se jí tentokrát zúčastnilo 337 obchodů. Společnost Kaufland se zapojila čtyřiceti prodejnami po celé republice, jejichž zákazníci darovali téměř 29 tun potravin a drogistického zboží. Osamělým seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám ve finanční tísni a dalším potřebným tak poskytnou 50 552 porcí jídla. “Solidarity našich zákazníků si velice vážíme a všem, kteří přispěli, za jejich štědrost mnohokrát děkujeme. Jen díky nim je pomoc v tak obrovském rozsahu možná,” říká Renata Maierl a dodává: “Velké poděkování patří pochopitelně i všem ostatním, kteří se na této charitativní akci podíleli, tedy organizátorům, zaměstnancům našich prodejen i dobrovolníkům. Ti všichni zajistili, že sbírka proběhla i za běžného provozu prodejen zcela bez komplikací.” Nejvíce potravin a dalšího zboží základní potřeby se vybralo v pražských prodejnách Kauflandu v – Kobylisích, na Vypichu a v jihočeských prodejnách v Prachaticích a Českých Budějovicích. V každé z nich zákazníci darovali přes 1 tunu zboží.

Mezi nejčastěji darované potraviny patřily těstoviny, rýže, instatní polévky, masové a rybí konzervy, sterilovaná zelenina, dětská výživa a další nutričně hodnotné potraviny, z drogistického zboží pak dětské pleny a prostředky osobní hygieny. V letošní květnové Sbírce se vybralo celkem 235 tun zboží.

Darované produkty, které v obchodech přebírali a třídili dobrovolníci, byly převezeny do skladů České federace potravinových bank nebo charitativních organizací v krajích, v nichž se vybraly. Zákazníci tak pomohou lidem v nouzi přímo ve svém okolí.

Na fotce zleva: Renata Maierl - tisková mluvčí Kaufland ČR, Lucie Křížková - ambasadorka, Věra Doušová - ředitelka pražské Potravinové banky, Marie Vodičková - dobrovolnice z Federace potravinových bank

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6