Data o prodejně se načítají

Kaufland se opět zapojí do celonárodní Sbírky potravin

Praha, 13. května 2019

V sobotu 18. května se uskuteční další ročník Sbírky potravin, jejímž cílem je ve spolupráci s potravinovými bankami a neziskovými organizacemi pomoci potřebným. Stejně jako ve všech předchozích letech se i letošního ročníku sbírky opět zúčastní také společnost Kaufland. “Jsme hrdí, že můžeme podpořit tento projekt, který vnímáme jako společný den sounáležitosti. Darováním trvanlivých potravin a drogerie může pomoci opravdu každý,” říká Renata Maierl, tisková mluvčí Kauflandu.

Do sedmého ročníku Sbírky potravin se zapojí celkem 40 prodejen Kaufland, konkrétně Blansko, Boskovice, Brno – Ponava, Brno – Slatina, Brno – Židenice, Čáslav, České Budějovice, Český Krumlov, Domažlice, Havlíčkův Brod, Hranice, Chrudim, Jindřichův Hradec, Karlovy Vary, Kolín, Kyjov, Liberec – Rochlice, Litoměřice, Louny, Olomouc, Pardubice – Centrum, Pelhřimov, Plzeň – Bory, Praha – Michle, Praha – Modřany, Praha – Vypich, Praha – Kobylisy, Prachatice, Prostějov – Okružní, Prostějov – Olomoucká, Přerov – Lipnická, Šumperk, Třeboň, Valašské Meziříčí, Veselí nad Moravou, Vsetín, Zábřeh na Moravě, Zlín – Vršava, Znojmo – Jarošova a Žďár nad Sázavou. „V těchto prodejnách mohou zákazníci od 8 do 18 hodin nakoupit libovolné množství trvanlivých potravin a drogerie a prostřednictvím dobrovolníků na prodejnách je věnovat těm, kteří na tyto pro většinu z nás běžné produkty nemají dostatek finančních prostředků,“ vysvětluje Renata Maierl a doplňuje: „Vybrané zboží poté obdrží senioři, matky samoživitelky, pěstounské rodiny, děti z dětských domovů nebo lidé bez domova přímo ve městech a v regionech, kde sbírka proběhne. Dárci tak budou mít jistotu, že pomáhají lidem ve svém okolí.”

Organizátorem Sbírky potravin bude od letošního roku Česká federace potravinových bank spolu se Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR. Vzhledem k úspěchu v minulých letech se sbírka nově bude konat dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim.

Největší zájem je především o konzervy, dětské výživy, instantní polévky, trvanlivé mléko, olej, rýži a luštěniny, těstoviny a základní a dětskou drogerii. Jen v loňském roce se ke všem potřebným dostalo v přepočtu přes půl milionu porcí jídla.

Přestože podle Českého statistického úřadu patří Česká republika v Evropské unii ke státům s nejnižším podílem osob ohrožených chudobou nebo sociálním vyloučením, 1,5 milionu občanů se nachází pod hranicí chudoby. Největší problémy mají převážně matky samoživitelky s dětmi a ženy starší 65 let, které žijí samy.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6