Data o prodejně se načítají

Prověření dodavatelé, čerstvost a vysoký standard kvality. Kaufland přichází s vlastní značkou masa a masných výrobků Naše maso z Modletic.

Praha, 3. dubna 2019

Kaufland se jako jediný obchodní řetězec v České republice může pyšnit vlastním masozávodem. Ten díky spojení tradičních řeznických postupů s nejmodernějšími technologiemi zásobuje již 16 let všechny prodejny Kauflandu v zemi prvotřídním masem a masnými výrobky. Všechny nově ponesou logo Naše maso z Modletic, které zákazníkům garantuje špičkovou kvalitu těchto produktů. „Díky vlastnímu masozávodu můžeme zákazníkům jako jediní v České republice nabídnout plnou kontrolu nad kvalitou masa již od pečlivého výběru dodavatelů, přes vstupní kontroly a celý proces zpracování až po distribuci do všech našich prodejen,“ říká Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti.

Masozávodem v Modleticích u Prahy projde rukama téměř pěti stovek zkušených zaměstnanců denně více než sto tun vepřového a hovězího masa. „Veškeré vepřové i hovězí odebíráme od osvědčených a důkladně prověřených dodavatelů, přičemž jednoznačně preferujeme ty lokální. Například vepřové půlky odebíráme výhradně od českých farmářů,“ zdůrazňuje Vladimír Janda, vedoucí výroby masozávodu Modletice. O maso a jeho kvalitu je postaráno po celou dobu, vysoké nároky jsou kladeny jak na surovinu, tak na celý proces výroby. „Už při samotném příjmu musí každý jednotlivý kus projít velmi přísnou kontrolou a podrobným testováním, které důsledně pokračuje i během celého procesu zpracování a balení a poté i v našich prodejnách,“ vysvětluje Janda.

Hygiena a kontrola kvality je zásadní součástí při zpracování masa během celého výrobního procesu. Modletický masozávod je držitelem prestižních certifikátů IFS (International Featured Standards) a QS (Quality Scheme for Safe Food), které jej řadí do mezinárodně kvalitativně nejvyšší kategorie provozoven zaměřených na zpracování masa.

Vedle vysoké úrovně kvality samotného masa je důraz kladen na čerstvost, rychlost zpracování a distribuci k zákazníkům.  „Dbáme na dodržování teplotního řetězce, nejvyšší hygienickou úroveň při zpracování masa, máme špičkovou technologii balení, nejmodernější přepravní prostředky i programovatelné a monitorované prodejní pulty,“ popisuje Vladimír Janda a dodává: „Jako jediný obchodní řetězec u nás vyrábíme také vlastní mleté maso, sekanou nebo klobásy. Zakládáme si na tom, že celou výrobu máme ve svých rukou a dokonale pod kontrolou, od začátku do konce. Jsme pyšní, že i díky tomu naše maso a masné výrobky dosahují vynikající kvality, která nám každoročně přináší několik ocenění.“

Z modletického masozávodu denně odjíždí přibližně 20 tisíc přepravek, což týdně znamená okolo 700 tun zboží. Všechno maso zpracované v modletickém masozávodu bude od počátku dubna nově označeno logem Naše maso z Modletic, které je zárukou čerstvosti a nejvyšší kvality.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6