Data o prodejně se načítají

Kaufland opět pomohl nemocným dětem v královéhradeckém Centru PROINTEPO

Praha, 11. března 2019

Společnost Kaufland ČR v pátek 8. března 2019 podpořila darem v hodnotě 100 000 Kč Centrum PROINTEPO v Hradci Králové, které poskytuje komplexní péči dětem s tělesným postižením. Kaufland tak navázal na svou pomoc z prosince loňského roku, kdy tomuto vzdělávacímu a zdravotnímu zařízení věnoval dary na mikulášskou nadílku.

Zástupci společnosti Kaufland předali soukromému zařízení, které zajišťuje školní
a rehabilitační péči dětem s tělesným postižením či zdravotním oslabením, nářezový stroj na sýry a uzeniny v hodnotě 100 000 Kč.

V Centru PROINTEPO najdou pomoc klienti ve věku od 2 do 26 let. Pod jednou střechou zde úzce spolupracuje tým odborníků z oblasti školní a rehabilitační péče, což rodinám značně ulehčuje jejich tíživou situaci. „Daru od společnosti Kaufland ČR si moc vážíme. Nářezové stroje jsou v České republice pouze z dovozu, velmi drahé a naše zařízení, ve kterém se stravuje celkem 66 dětí, nákup takového přístroje není schopno financovat,“ uvedla Miriam Urbanová, ředitelka Centra PROINTEPO.    

„Velmi nás těší, že svým darem usnadníme každodenní provoz centra, které za 24 let své existence pomohlo stovkám dětí a dospívajícím navzdory obtížné životní situaci se zapojit do běžného života,“ říká Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland ČR, a dodává: „Jsme si vědomi své společenské odpovědnosti a rádi pomáháme tam, kde je to potřeba.“

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6