Data o prodejně se načítají

Kaufland proměnil výtěžek z vánoční sbírky v trenažéry pro handicapované. Ve všech krajích jich předá celkem 48

Praha, 25. února 2019

Výtěžek z vánoční sbírky v celkové výši 4 707 960 Kč proměnila společnost Kaufland ve spolupráci s organizací Cesta za snem v rehabilitační trenažéry, které pomáhají lidem s handicapem ulehčit cestu ke sportu a soběstačnosti. Slavnostní předání prvních trenažérů proběhne již dnes v Jihomoravském kraji. Všech 48 sportovních trenažérů bude postupně předáno vybraným organizacím a jednotlivcům ve všech krajích do konce června.

V období od 26. listopadu do 9. prosince 2018 mohli zákazníci na všech prodejnách Kaufland přispět nákupem jmenovky na dárky v hodnotě 30 Kč na pomoc handicapovaným přímo ve svém regionu. Dvoutýdenní sbírka vynesla celkem 4 707 960 Kč, za které společnost Kaufland pořídila dohromady 48 rehabilitačních trenažérů.

„Velmi si vážíme podpory všech lidí, kteří se minulý rok do vánoční sbírky Kauflandu zapojili a pomohli tak dobré věci. Nyní plníme svůj slib i milou povinnost zároveň. Veškerý výtěžek věnujeme na nákup rehabilitačních trenažérů a těmi obdarujeme konkrétní jednotlivce, spinální jednotky a centra následné péče. V průběhu následujících pěti měsíců navštívíme všech čtrnáct krajů, abychom mohli osobně, jménem zákazníků i společnosti dary předat,“ uvedla Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland ČR.

První rehabilitační trenažéry budou slavnostně předány dnes, v pondělí 25. února, na několika místech v Jihomoravském kraji. Jedním z míst je i prodejna Kaufland v Hodoníně. Právě zde totiž zákazníci přispěli nejvyšší částkou 155 580 Kč. Poděkování hodonínským zákazníkům a zaměstnancům prodejny proběhne za účasti zástupců organizace Cesta za snem, kteří na místě představí i darovaný trenažér. Poslední předání trenažérů se uskuteční 25. června v Ústeckém, Plzeňském a Karlovarském kraji vždy v místě některé z organizací.

Pohyb je, zvláště pro člověka s handicapem, životně důležitý. Zakladatel organizace Cesta za snem Heřman Volf, který stojí za vývojem prvního handbike trenažéru na světě, vysvětluje důležitost rehabilitačního přístroje v životě handicapovaného: „Pohyb je pro člověka na vozíku dvakrát tak důležitý než pro zdravé lidi. Kvůli omezené pohyblivosti jsme odkázaní na naše nejbližší a společnost. Nemůžeme se plně zapojit do pracovního procesu, fungovat v běžném životě na 100 % a být aktivní. Speciální trenažéry nám pomáhají ve větší soběstačnosti a udržování fyzické kondice. Být ve fyzické kondici znamená vrátit se do života. Děkujeme proto všem, kteří se do sbírky zapojili,“ říká Heřman Volf.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6