Data o prodejně se načítají

Kaufland nabízí nový rozměr nakupování

Praha, 24.07.2018
https://media.kaufland.com/images/PPIM/AP_Content_150/cze/07/52/Asset_2650752.jpg

Společnost Kaufland v České republice nadále pokračuje v modernizaci stávajících prodejen a otevírání nových. Díky zavádění moderních technologií je pro zákazníky nakupování v těchto prodejnách nejen o poznání komfortnější, ale také šetrnější k životnímu prostředí.

K modernizaci prodejen přistupuje společnost Kaufland komplexně a nové technologie využívá v různých aspektech svého provozu. Výraznou novinkou v interiéru jsou digitální obrazovky, které zákazníky informují o akčních produktech či novém sortimentu v úseku ovoce a zelenina, u čerstvých pultů nebo v úseku drogerie. Pro případ kontroly ceny výrobků jsou pro zákazníky nově zavedeny čtečky EAN kódů, které jsou k dispozici hned na několika místech na prodejní ploše. Digitalizace se dnes týká i cenovek u produktů v úseku ovoce a zeleniny. Elektronickými etiketami je dnes vybaveno 70 % prodejen a do konce roku budou k dispozici na všech pobočkách řetězce Kaufland v České republice. V budoucnosti se zákazníci mohou těšit na jejich zavedení i v úseku pečiva. 

https://media.kaufland.com/images/PPIM/AP_Content_150/cze/08/15/Asset_2650815.jpg

Společnost také pokračuje s instalací samoobslužných pokladen ve všech nově otevřených
a zmodernizovaných prodejnách. Jejich celkový počet vzrostl na 160 v celkem 25 prodejnách Kaufland po celé České republice. O třídu výše pak posouvají moderní způsob nakupování samoobslužné pokladny TwinFlow, které zavedl řetězec ve své prodejně v Praze na Vypichu jako první v České republice. Jejich unikátnost spočívá v odbavení až dvou zákazníků najednou. Průběh nákupu je následující: zákazník si zboží markuje sám, naskenuje čárový kód či ho navolí na přehledné dotykové obrazovce, klade nákup na pás s kontrolní váhou a ten se automaticky posouvá dále až na konec pásu. Pokud si zákazník s něčím neví rady, může využít pomoci asistenta prodeje. Klasický model pokladen s obsluhou tím ale nemizí. „Chceme, aby naše prodejny poskytovaly veškerý zákaznický servis. Jednou z cest, jak toho docílit, je zavádění nových technologií. Zároveň ale respektujeme potřeby těch zákazníků, kteří upřednostňují klasické odbavení našimi pokladními,“ vysvětluje Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland Česká republika.

https://media.kaufland.com/images/PPIM/AP_Content_150/cze/08/78/Asset_2650878.jpg

Moderní technologie vstupují již do samotného plánování modernizace či výstavby nových prodejen s důrazem na ekologii. Díky energetickému řízení společnosti dle ISO 50001 a nejnovějším technologickým řešením zatěžují prodejny své okolí minimálně. Příkladem je snížení množství CO2 či rekuperace, úsporné LED osvětlení prodejen nebo vybavení ekologickými chladicími boxy
s prosklenými dveřmi, což snižuje jejich energetickou náročnost až o 30 %.

Důraz na ochranu životního prostředí se týká nejen prodejen a jejich udržitelné výstavby, ale i podpory dalších aktivit s tím spojených. Jednou z nich je například budování rychlodobíjecích elektrostanic na parkovištích před prodejnami řetězce. Stojany umožňují většině elektromobilů dobít až 80 % kapacity baterií za zhruba 20–30 minut. Od listopadu 2017 vlastní dva elektromobily i společnost Kaufland. Mezi jejich výhody patří nejen šetrnost k životnímu prostředí, ale i ekonomické úspory. 

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6