Data o prodejně se načítají

Zaměstnanci Kauflandu sportují pro dobrou věc

Praha, 25.06.2018

Společnost Kaufland spustila unikátní projekt "Hejbni zadkem pro dobrou věc", kterým podpoří neziskovou organizaci Loono. Za každé využití MultiSport karty svými zaměstnanci Kaufland věnuje 10 Kč na šíření prevence onkologických a kardiovaskulárních onemocnění. Čím více zaměstnanci Kauflandu sportují, tím více neziskovka od společnosti získá. Darovaná částka podpoří edukativní kampaně #prsakoule a #zijessrdcem.

Za každý vstup svého zaměstnance do sportovního zařízení věnuje Kaufland 10 korun na podporu vzdělávacích aktivit neziskové organizace Loono, které budou směřovat především ke studentům středních a vysokých škol.  „Zapojit se mohou všichni naši zaměstnanci, počínaje centrálou přes masozávod a prodejny až po logistická centra. Stali jsme se průkopníky tohoto projektu a do budoucna máme v plánu jeho rozšíření,“ vysvětluje Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland a doplňuje konkrétní cestu pomoci neziskové organizaci Loono: „Naše finanční podpora bude využita na pořádání vzdělávacích workshopů ve školách a nákup školících modelů srdce, mozku, ale i prsou či varlat.“

Program vzdělávacích workshopů klade důraz na interaktivitu a jistou formu edukativní zábavy. „Cílem je lidi motivovat a ukázat jim, že péče o své tělo a zdraví vyplývá z jisté lásky sama k sobě. Nejde pouze o prevenci typu, zda chodíme na prohlídky k lékaři. Mnoho lidí si neuvědomuje, že zdraví není jen otázkou sportu a zdravého stravování, ale je to také o tom, jak se cítíme psychicky,“ dodává k záměru projektu doktorka a zakladatelka organizace Loono, Kateřina Vacková.

Nezisková organizace Loono letos oslavila čtyři roky. Zejména díky sociálním sítím a její kampani #prsakoule se jí daří upozorňovat na riziko rakoviny prsou a varlat. V nejnovější kampani #zijessrdcem se zaměřuje na prevenci nemocí srdce, tedy infarktu a mrtvice. Loono doposud v rámci veřejných workshopů a speciálních programů pro firmy a školy proškolilo přes 25 000 lidí, u více než tří desítek z nich byla včas odhalena zákeřná onemocnění.

Je všeobecně známo, že lidé, kteří se ve volném čase starají o své zdraví a pravidelně sportují, jsou tou největší devízou pro každého zaměstnavatele. „Zaměstnanci jsou pro firmy tím nejdůležitějším, co každá společnost má. Stejně tak by v životě každého z nás měla být důležitá ochrana a péče o svůj zdravotní stav. I proto jsme chápali součinnost na tomto projektu, podporujícím prevenci zdraví, za naprosto přirozený krok,“ komentuje unikátní projekt Ing. Marián Škripecký, Country Manager pro ČR MultiSport Benefit.

Zaměstnanci Kauflandu mohou organizaci Loono podpořit díky široké škále aktivit, kterou program MultiSport nabízí společnosti již čtyři roky.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6