Data o prodejně se načítají

Elektromobilita, fairtrade i ekologická výstavba. Kaufland naplňuje svou strategii v oblasti trvale udržitelného rozvoje

Praha, 29.06.2018

Mezi hlavní priority společnosti Kaufland patří kromě široké nabídky kvalitních a čerstvých produktů, vstřícného zákaznického servisu také zodpovědný přístup k životnímu prostředí. Ve všech oblastech působení a podnikání zavádí Kaufland taková opatření, která důsledně přispívají k ochraně životního prostředí a trvale udržitelnému rozvoji. Mezi ně patří například využívání energeticky šetrných technologií, plánování nových prodejen a přestaveb vždy s ohledem na životní prostředí, logistické procesy, které nezatěžují klima, nebo třeba snaha o co nejmenší produkci odpadu. Filozofii šetrnosti a udržitelnosti doplňují zaměstnanecké elektromobily či dobíjecí stanice na parkovištích prodejen řetězce.

Budoucnost patří ekologické dopravě

Být šetrný k životnímu prostředí a dávat si pozor na ekologickou stopu, touto cestou vykročila i společnost Kaufland v České republice. Od listopadu 2017 vlastní dva elektromobily, které jsou k dispozici pro služební cesty zaměstnanců. Mezi výhody elektromobilů patří nejen jejich šetrnost k životnímu prostředí, ale i ekonomické úspory. Elektromobily mohou například parkovat ve všech parkovacích zónách hlavního města Prahy zdarma.

Od roku 2012 podporuje Kaufland projekt elektromobility energetické společnosti ČEZ s názvem FUTURE/MOTION. Díky této spolupráci se podařilo vybudovat 9 dobíjecích stanic pro elektromobily. Najít je můžete na parkovištích pražských prodejen na Vypichu, Palmovce, v Modřanech, v ostravském Zábřehu, Karviné, Kuřimi, Hodoníně, Kolíně a nově i v Jablonci nad Nisou. Do konce roku 2019 je plánována instalace u dalších zmodernizovaných a nově vzniklých prodejen po celé České republice.

Férový přístup k zaměstnancům i planetě

 

Zaměstnanci prodejen Kaufland mají od října 2017 nové pracovní oblečení. Všechny halenky, košile a trička se pyšní certifikací GOTS a FairTrade, což znamená, že použitý materiál obsahuje vysoký podíl přírodních vláken. „S touto investicí do pracovních oděvů našich zaměstnanců vysíláme do světa jasný signál o budoucím směřování a prioritách společnosti. Těmi i nadále bude prohlubování zodpovědného a férového přístupu k ochraně životního prostředí,“ uvádí Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland Česká republika.

Udržitelná výstavba prodejen

 

Nedílnou součástí udržitelného rozvoje v oblasti stavebnictví je bezpochyby udržitelná výstavba. Prodejny řetězce Kaufland minimálně zatěžují své okolí díky nejnovějším technologickým řešením, například snížení množství CO2 či rekuperaci. „Prodejní plochu i zázemí navíc osvětluje moderní, příjemné, a především úsporné LED osvětlení. Vybavení našich prodejen také doplňují ekologické chladicí boxy s prosklenými dveřmi, což snižuje jejich energetickou náročnost až o 30 %,“ vysvětluje Renata Maierl a dodává závěrem: „Věříme, že základem pro zachování životního prostředí jsou jak kroky jednotlivců, tak především velkých společností. A proto chceme jít příkladem.“

Systém hospodaření s energiemi na prodejnách, v logistických centrech a v administrativních budovách Kaufland v České republice, Německu, Rumunsku a Chorvatsku je od listopadu roku 2017 certifikován podle normy ISO 50001. Mezi cíli energetického managementu je podpora vědomého zacházení společnosti s energiemi, zvyšování energetické účinnosti nemovitostí a jejich provozování udržitelným způsobem. S pomocí nadřazeného systému energetického managementu je možné monitorovat tok energií na všech prodejnách, v logistických centrech, administrativních budovách, nebo i masozávodu v Modleticích u Prahy. Díky tomu může Kaufland identifikovat potenciál úspor a průběžně sledovat zavedená úsporná opatření. Společnost také klade velký důraz na energetickou účinnost a udržitelnost už při pořizování nových technologií. 

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6