Data o prodejně se načítají

Masozávod řetězce Kaufland v Modleticích slaví 15 let

Praha, 24.05.2018

V červnu letošního roku tomu bude 15 let, co Kaufland otevřel v Modleticích vlastní masozávod. Obchodní řetězec Kaufland odtud zásobuje zbožím všech svých 129 prodejen po celé České republice.

Společnost Kaufland se může jako jediný obchodní řetězec v České republice pyšnit svým vlastním masozávodem. Ten zaměstnává více než 400 pracovníků napříč všemi odděleními – příjmem, bourárnou, výrobou uzených a mletých mas, porcovnou, expedicí, kvalitou a technickým úsekem.

Zpracování vepřového a hovězího masa započalo v Modleticích u Prahy v roce 2003, a o maso se tu tak starají velmi pečlivě již 15 let. Na surovinu a obalový materiál jsou kladeny velké nároky. Už při samotném příjmu musí každý jednotlivý kus projít přísnou kontrolou (pH, teplota, opracování, optická kontrola a mnoho dalších postupů). Vedle vysoké úrovně kvality je kladen důraz na čerstvost masa a na rychlost jeho zpracování. Přestože soběstačnost České republiky ve vepřovém mase nepřesahuje 50 %, daří se masozávodu veškeré vepřové půlky zajistit od českých dodavatelů, tedy s českým původem.

Zkušení zaměstnanci masozávodu zpracovávají každý den více než 100 tun masa. Každý řez i jednotlivé kroky jsou pečlivě naplánovány, vše má své postupy a pravidla. „Klademe velký důraz na dokonalé zapracování našich zaměstnanců, jen tak můžeme být dobrý tým a dosahovat tak dobrých výsledkůPro mnohé může být překvapením, že celých 15 let patříme i mezi největší exportéry masa a výrobků do Německa,“ vysvětluje Vladimír Janda, vedoucí výroby masozávodu Modletice. „Pracuji tu od samotného počátku, a jestli mi po těch patnácti letech něco nezevšední, pak je to vůně uzeného masa. To udíme na bukovém dřevě a vždy to provoní celý podnik,“ popisuje Janda a dodává: „Vše si tu děláme sami. Od bourání přes výrobu mletého masa a klobás po závěrečné balení. Myslím, že i díky tomu naše maso dosahuje takové kvality a jsme každoročně držiteli několika ocenění.“

Nedílnou součástí procesu zpracování masa je rovněž hygiena a kontrola kvality po celou dobu výrobního procesu. Už při příjmu zboží projde maso kontrolou kvalitativních parametrů dle dané specifikace, kterou má každý druh masa předepsanou a musí ji splňovat. Zároveň jsou odebírány vzorky masa pro mikrobiologické testy. Modletický masozávod je držitelem ceněných certifikátů IFS (International Featured Standards) a QS (Quality Scheme for Safe Food), které jen podtrhují, že pracovníci závodu dělají svou práci více než dobře.

Jelikož se trh i technologie stále vyvíjejí, je provoz masozávodu v Modleticích neustále modernizován. Každoročně se investuje v řádech desítek milionů korun do nových technologií jako například balicí linky, moderní udírny nebo zchlazovací komory. Velký důraz je kladen na ochranu životního prostředí, a součástí areálu je tak i moderní čistírna odpadních vod. „Moderní technologie, skvělý tým lidí a úcta k řemeslu jsou v modletickém masozávodu prioritou,“ vysvětluje vedoucí výroby masozávodu.

Od 1. června 2018 navyšuje společnost Kaufland Česká republika mzdy i v masozávodě. Nástupní mzda na nejnižší pozici v masozávodě tak bude činit 25 500 Kč. „Naším cílem je být atraktivním zaměstnavatelem, proto nabízíme našim zaměstnancům nejen zajímavé finanční ohodnocení, ale i řadu zaměstnaneckých benefitů. Mezi ně patří např. nadstandardní příplatky za noční směny, až 5 týdnů dovolené, stravenky v hodnotě 80 Kč, kartu Multisport, ocenění při pracovních jubileích a další. Zajímavým benefitem je i interní vzdělávání, firemní rozvojové programy podporující kariérní růst, trainee program Potential Campus a nabírání mladých talentovaných zaměstnanců na budoucí pozice manažerů,“ vysvětluje tisková mluvčí společnosti Kaufland Renata Maierl.

S blížící se letní sezónou grilování se zájem zákazníků o nabídku čerstvého masa zvyšuje. Právě pro ně si řetězec Kaufland připravil kampaň s názvem Grilologie, která přináší rady, tipy a triky přímo od grilu. „Jak připravit správně maso na gril nebo oslnit přátele zajímavým receptem je někdy přímo věda. Grilologií chceme odlehčenou a zábavnou formou přinést našim zákazníkům inspiraci, která je prověřená šéfkuchařem Zdeňkem Pohlreichem,“ doplňuje Renata Maierl. S bližšími informacemi o Grilologii se mohou zákazníci seznámit po celé léto na webových stránkách a v letákové nabídce řetězce.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6