Data o prodejně se načítají

Kaufland se stal jedním z hlavních partnerů Centra Paraple

Praha, 10.05.2018

Společnost Kaufland Česká republika dlouhá léta pomáhá potřebným. Celkem pět let spolupráce s Centrem Paraple vyvrcholilo v sobotu 5. května předáním šeku s částkou 486 236 Kč do rukou ředitele společnosti Davida Lukeše. Kaufland pokračuje ve spolupráci s neziskovou organizací jako jeden z hlavních partnerů.

Centrum Paraple pomáhá více než 20 let osobám ochrnutým po poškození míchy následkem úrazu nebo onemocnění v průběhu života a jejich rodinám překonat těžkou životní situaci a najít cestu dál. Společnost Kaufland Česká republika spolupracuje s neziskovou organizací již od roku 2013 a první květnovou sobotu uspořádala letní zmrzlinový festival na její podporu.

V sobotu 5. května proběhl ve Žlutých lázních Zmrzlinový festival, kde pomáhal nejen organizátor akce, řetězec Kaufland, ale i samotní návštěvníci. Z každé padesátikoruny vstupného bylo věnováno 15 korun na podporu Centra Paraple. Celkem se tak podařilo vybrat částku přesahující 66 tisíc korun, která bude připsána na účet neziskové organizaci. K finanční podpoře se připojila i společnost Kaufland, která na místě předala řediteli Centra Paraple, Davidu Lukešovi, šek s částkou 458 236 Kč. 

Částkou téměř půl milionu korun přispějeme Centru Paraple na nákup nového handbiku s motorem a také dalších dvou venkovních cvičicích strojů,” vysvětluje tisková mluvčí společnosti Kaufland Česká republika Renata Maierl.

Akce se celkem zúčastnilo téměř 6 500 lidí, kteří během odpoledne spořádali 3 620 litrů zmrzliny. Zmrzlinovému festivalu se podařilo navíc zdolat rekord v tzv. tandemovém zmrzlení neboli vzájemnému krmení zmrzlinou ve dvojicích, kterého se zúčastnilo 525 párů.

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6