Data o prodejně se načítají

Kaufland s Chance 4 Children rozdali radost dětem v nemocnicích

Praha, 01.06.2018

Společnost Kaufland letos oslavila Mezinárodní den dětí ve spojení s organizací Chance 4 Children. Akce oficiálně odstartovala partnerství mezi Kauflandem a touto neziskovou organizací, a to 31. května 2018 v rámci projektu Dr. Klaun. Program začal předáním speciálního „klaunského“ auta, které Kaufland daroval organizaci, a s nímž klauni rozvezli sladkosti, hračky, ovoce a radost na dětská oddělení nemocnic ve vybraných městech.


Křest auta

Den dětí oficiálně „odstartoval“ 31. května odpoledne v centrále Kauflandu na pražském Vypichu, kde zástupci společnosti předali organizaci Chance 4 Children automobil VW Transporter T6. Speciální auto s veselými polepy klaunů a logem Kauflandu se tak stalo symbolem projektu Dr. Klaun a spolupráce Kauflandu s touto neziskovou organizací. Po úvodním proslovu proběhl křest auta a oficiální přípitek. Na závěr předal vedoucí pobočky Kauflandu na Vypichu klaunům z Chance 4 Children dárky, které řetězec věnoval dětem, a které klauni rozvezli novým autem do vybraných nemocnic.

Společně pro dobrou věc


„Klauni z Chance 4 Children během odpoledne rozvezli dárky dětem celkem do pěti nemocnic v různých městech, s nimiž Chance 4 Children spolupracuje,“ říká tisková mluvčí společnosti Kaufland Česká republika Renata Maierl a doplňuje: „Jsou jimi Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze, Oblastní nemocnice Kladno, Fakultní nemocnice Plzeň, Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově a Nemocnice Písek. Děti dostaly od klaunů hračky, sladkosti, ovoce a užily si s nimi příjemné odpoledne.“


Kaufland jako generální partner projektu Dr. Klaun


Společnost Kaufland podpořila Dr. Klauna částkou 1 000 000 Kč. Díky této částce může být projekt realizován v plném rozsahu a nadále rozšiřován i do dalších nemocnic. Projekt Dr. Klaun pomáhá dětem již od roku 1999 překonat mnohdy náročný léčebný pobyt v nemocnici. Speciálně vyškolení klauni pravidelně navštěvují vybraná dětská oddělení v nemocnicích, kde tráví s dětmi čas na pokojích a každému věnují individuální pozornost. Společně kouzlí, tančí, hrají hry či z balónků tvoří zvířátka.

„Díky podpoře společnosti Kaufland může být projekt Dr. Klaun dlouhodobě realizován celkem v sedmi nemocnicích. Každý týden proběhnou dvě až tři návštěvy klaunů na dětských odděleních ve výše zmíněných nemocnicích, a navíc ještě v Nemocnici Hořovice a Městské nemocnici v Ostravě“, dodává zakladatel organizace Chance 4 Children Manfred Franke.

Další aktivity pro děti

 

V rámci aktivit celospolečenské odpovědnosti vyhlašuje Kaufland soutěž pro školy, která nese název „Výzo na grilu“. Soutěž bude probíhat od 1. do 20. června 2018 a může se do ní přihlásit jakákoli třída základní či střední školy, která nějakým způsobem pomáhá svému okolí. Mechanika soutěže spočívá v tom, že pedagog přihlásí svou třídu na internetových stránkách Kauflandu. Vítězná třída pak získá grilování od Kauflandu v hodnotě 50 000 Kč. Losování proběhne 21. června 2018. Více informací k projektu: https://www.kaufland.cz/akce/souteze/vyzo-na-grilu

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6