Data o prodejně se načítají

Kaufland myslí na zdraví svých zákazníků a zavádí hygienické stanice

Praha, 23.01.2018

Kaufland jako 1. obchodní řetězec zavádí v České republice hygienické stanice. Zákazníkům nabídnou možnost dezinfekce rukou a madel nákupních vozíků.

Až 80 % infekcí se podle Světové zdravotnické organizace šíří špinavýma rukama. Původci žloutenky, průjmových onemocnění, ale třeba i chřipkové viry se nacházejí na běžně používaných předmětech, jako jsou například držadla v hromadných dopravních prostředcích, mince a bankovky nebo právě madla nákupních vozíků. Pravidelná hygiena rukou je velmi důležitá součást prevence.

 

Společnost Kaufland proto zavedla ve všech svých prodejnách hygienické stanice, v kterých jsou k dispozici vlhčené ubrousky a rozprašovač s dezinfekčním prostředkem na ruce. „Stejně jako na pohodlí a příjemném pocitu z nakupování, nám záleží na zdraví našich zákazníků. Hygiena ve veřejném prostoru je mnohdy opomíjené téma a jsou místa, o kterých se málo přemýšlí jako o potenciálních původcích nákazy,“ komentuje nadstandardní službu tisková mluvčí Renata Maierl. Hygienické stanice jsou k dispozici před vstupem na prodejní plochu.

Zavedením stanic Kaufland pomáhá v boji proti výskytu epidemií, jako může být například chřipka. Dodržováním hygienických podmínek se zamezí dalšímu přenosu bakterií, a tím zaniknou potenciální zdravotní rizika. 

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6