Data o prodejně se načítají

Kaufland dále modernizuje, druhá letošní přestavěná prodejna otevírá v Šumperku

Šumperk, 18.07.

Prodejna Kaufland v Šumperku byla otevřena v roce 1999 a ke své „plnoletosti“ dostala kompletní rekonstrukci. Svým zákazníkům se v nové podobě poprvé představí ve čtvrtek 20. července 2017. Modernizace trvala téměř 5 měsíců a vyžádala si investice více než 100 milionů korun. Šumperská prodejna je druhým letos zrekonstruovaným obchodem, do konce roku jich Kaufland přestaví ještě několik. Pokračuje tak v modernizaci svých prodejen v rámci celé České republiky. Do té bude během následujících 3 let investovat 10 miliard korun.

 

Prodejna prošla kompletní proměnou, venku i uvnitř. Její vzhled a technologické vybavení odpovídají trendům poslední doby a vycházejí vstříc potřebám zákazníka, který dnes chce nakupovat rychle a chce se snadno orientovat v prodejně i v nabídce zboží. Nový koncept prodejny navozuje pocit velkého vzdušného prostoru, klidu, čistoty, jednoduchosti a funkčnosti. V orientaci pak pomáhá nejen barevnost stěn podle druhu zboží, ale i jednoduchý navigační systém zastoupený ikonami.

 

Chceme zákazníkům nabídnout rychlý a pohodlný nákup. Rozšířili jsme uličky, které teď mají až 4 metry. Pro urychlení nákupu jsme na prodejní ploše vybudovali průchody, tzv. zkratky, které zákazníkům ušetří cestu. Svůj prostor dostaly i čerstvé produkty k rychlému občerstvení. Ve vitríně „Snack/fast to go“ plné baget a salátů lze dobře pořídit tzv. svačinový nákup,“ říká Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland.

 

Nejpodstatnější a také nejviditelnější změnou je zmodernizování obslužného pultu s uzeninami, sýry a lahůdkami. Rozšířil se zhruba o 4 metry. Vznikl tak prostor pro nový obslužný pult s masem značek Naši řezníci a K-Purland, které se připravují ve vlastním masozávodě společnosti Kaufland v Modleticích u Prahy. Úpravou prošlo i oddělení pečiva, které jsme přesunuli dopředu k oddělení ovoce a zeleniny.  Nová je i pokladní zóna, kde přibylo 6 samoobslužných pokladen pro rychlé odbavení menších nákupů.

 

Při přestavbě jsme kladli důraz i na ekologickou stránku prodejny. Prodejní plochu i zázemí osvětluje moderní, příjemné a především úsporné LED osvětlení. Chladicí vitríny mají nově skleněné dveře, což spolu s novou technologií chlazení snižuje jejich energetickou náročnost až o 30 %.

 

Kaufland dbá i na pohodlí a komfort svých zaměstnanců. Rozšířili a zmodernizovali jsme zázemí pro zhruba 80 zaměstnanců prodejny. Společenská místnost, jídelna i šatny jsou teď vzdušnější a laděné do příjemných barev. Zaměstnanci mají k dispozici plně vybavenou kuchyň, moderní sociální zařízení i wi-fi. 

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6