Data o prodejně se načítají

První přestavěná prodejna letošního roku otevírá v Chomutově-Otvicích

Chomutov, 12.06.2017

Jedna z nejstarších prodejen obchodní sítě Kaufland v České republice se po kompletní rekonstrukci představí zákazníkům ve čtvrtek 15. června 2017 v otvické nákupní zóně v Chomutově. Modernizace trvala čtyři měsíce a investice do kompletní přestavby představují více než sto milionů korun.  Kaufland tak pokračuje v rekonstrukci svých prodejen v rámci celé České republiky, do které bude během následujících tří let investovat deset miliard korun.


Prodejna prošla kompletní proměnou, venku i uvnitř. Její vzhled a technologické vybavení odpovídají trendům poslední doby a vychází vstříc potřebám zákazníka, který dnes chce nakupovat rychle a chce se snadno orientovat v prodejně i v nabídce zboží.


Nový koncept prodejny navozuje pocit velkého vzdušného prostoru, klidu, čistoty, jednoduchosti a funkčnosti. V orientaci pak pomáhá nejen výmalba stěn podle druhu zboží, ale i jednoduchý navigační systém zastoupený ikonami.


„Chceme zákazníkům nabídnout rychlý a pohodlný nákup. Rozšířili jsme uličky, které nyní mají 3,5–4 metry. Pro urychlení nákupu byly na prodejní ploše vybudovány průchody – zkratky, které zákazníkům umožní zvolit si kratší prodejní okruh. Svůj prostor dostaly i čerstvé produkty k rychlému občerstvení. Například ve vitríně „Snack/fast to go“ plné baget a salátů, kde lze dobře pořídit tzv. svačinový nákup,“ říká Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland.


Nejpodstatnější a také nejviditelnější změnou je zmodernizování obslužného pultu s uzeninami, sýry a lahůdkami. Rozšířil se zhruba o 4 metry a tím vznikl prostor pro rozšíření nabídky o obslužný pult s masem značek Naši řezníci a K-Purland, které se připravují ve vlastním masozávodě společnosti Kaufland v Modleticích u Prahy.


Úpravou prošlo i oddělení pečiva. Výběr sladkého i slaného pečiva nyní bude ještě jednodušší a pohodlnější. Nová je i pokladní zóna, kde přibyly samoobslužné pokladny pro rychlé odbavení menších nákupů.


Při přestavbě byl kladen důraz i na ekologickou stopu prodejny. Prodejní plochu i zázemí osvětluje moderní, příjemné a především úsporné LED osvětlení. Chladicí nábytek byl osazen dveřmi, což spolu s novou technologií chlazení snižuje jeho energetickou náročnost až o 30 procent energie. Samozřejmostí jsou i další nejnovější technologická řešení, díky kterým prodejna minimálně zatěžuje své okolí (např. snížení množství CO2, rekuperace).

 

Kaufland dbá i na pohodlí a komfort svých zaměstnanců. Rozšířeno a zmodernizováno bylo proto také zázemí pro zhruba stovku zaměstnanců prodejny. Společenská místnost, jídelna i šatny jsou nyní vzdušnější a laděné do příjemných barev. K dispozici mají plně vybavenou kuchyň, moderní sociální zařízení i wi-fi.

 

Kontakt

Renata Maierl
Úsek firemní komunikace

Kaufland Česká republika v.o.s.
Bělohorská 203
169 00 Praha 6