Data o prodejně se načítají

Méně plastu

Plasty se vyznačují řadou užitečných vlastností – tvrdost, pružnost, tepelná i chemická odolnost. Překážkou je nadměrná tvorba plastového odpadu, který se hromadí na skládkách či v přírodě. V Kauflandu aktivně hledáme řešení a činíme spoustu kroků k menšímu využití tohoto materiálu.

Šetřit plastem

Co můžeme dělat jinak?

Nejprve se podíváme na naše výrobky, kde všude lze plasty vynechat. Pokud jsou určité části obalu nadbytečné, například proto, že neslouží jako ochrana před vnějšími vlivy nebo jako prostředek k zachování čerstvosti, vynechejme je. Postupem času tak budeme naše obaly optimalizovat .

Snižování plastů

Redukujeme zbytečný obalový materiál. S tímto cílem detailně prověříme obaly používané na výrobcích naší vlastní značky a zanalyzujeme nutnost použití obalového materiálu. Kromě toho u všech obalů prověříme, zda je nelze vyměnit za obaly z ekologicky šetrného materiálu.

Použití recyklovaného materiálu

Recyklovaný PET granulát používáme nejen pro polotovary nových PET lahví, ale i pro výrobu obalového materiálu mnoha výrobků naší vlastní značky.

Recyklace

Zaměřujeme se a soustředíme se nejen na snižování množství plastů v našich obalech. Rovněž se zasazujeme o recyklaci a opětovným používáním materiálů podporujeme udržitelný proces likvidace odpadů.

Zrušení používání pevných mikroplastů

Zejména v kosmetickém průmyslu se často používají pevné mikroplasty, které se přes naše umyvadla dostávají do oceánů. Proto jsme již od roku 2013 u našeho drogistického zboží vlastní značky upustili od používání pevných mikroplastů.


REset Plastic

Plastová strategie Skupiny Schwarz

Skupina Schwarz, která se svými obchodními divizemi Kaufland a Lidl patří k největším obchodním společnostem na světě, si je plně vědoma své odpovědnosti za životní prostředí. Vyvinula komplexní mezinárodní strategii REset Plastic, která je rozdělena do pěti oblastí činnosti: předcházení vzniku odpadů, design, recyklace, likvidace a inovace a osvěta. Vize „méně plastu – uzavřený koloběh“ se tak stává realitou.

Pět hlavních zásad v jednotlivých oblastech činnosti REset Plastic – plastové strategie skupiny Schwarz:

1.       REduce – zamezení

Kdykoli je to možné a udržitelné, upouštíme od používání plastů.

2.       REdesign – design

Výrobky navrhujeme tak, aby byly recyklovatelné a aby uzavíraly koloběh.

3.       REcycle – recyklace

Sbíráme, třídíme, recyklujeme a uzavíráme koloběh druhotných surovin.

4.       REmove – likvidace

Pomáháme odstraňovat plastový odpad z životního prostředí.

5.       REsearch – inovace a osvěta

Hledáme inovativní řešení, a proto investujeme do výzkumu a vývoje. Šíříme osvětu ohledně recyklace a zachování zdrojů.


nEKOnečný sáček

V rámci plastové strategie, jejímž cílem je výrazně snížit spotřebu plastů, učinila společnost Kaufland další krok a zavádí tzv. nEKOnečný sáček. Chceme inspirovat své zákazníky, aby v úseku ovoce a zeleniny vyměnili jednorázové plastové sáčky za obaly, které se dají používat opakovaně, a nezatěžují tak přírodu.

Balení nEKOnečného sáčku obsahuje 2 kusy a stojí 29,90 Kč. Opakovaně použitelné sáčky jsou v horní části opatřeny látkovým štítkem pro nalepení etikety s váhou a cenou a dají se prát na 30 stupňů


nEKOnečné víčko

Od teď jsou naše jogurty udržitelnější. Nevěříte? Víčko na to! Z jogurtů našich privátních značek jsme odstranili plastová víčka. Snižujeme spotřebu plastů a jen u produktů K-Jarmark tímto opatřením ročně ušetříme až 9 tun plastu.

Bude vám víčko chybět? Nezoufejte, od teď můžete být ekologičtí spolu s námi. V naší nabídce objevíte nEKOnečné víčko, které slouží k opakovanému použití pro kelímky o průměru 9,5 cm. Skvěle pasuje například na náš jahodový jogurt K-Jarmark 500 g. Víčko je omyvatelné, vhodné do myčky i pro styk potravinami.


EKOLOGIE má u nás zelenou

Jdeme v souladu s přírodou. Jednorázové plastové tašky v prodejnách Kaufland už nenajdete. Místo nich vám nabízíme široký výběr tašek papírových, látkových i termotašek. Díky opakovatelnému použití šetříte přírodu i peněženku. Vyberte si tu pravou nákupní tašku.


Čisté životní prostředí

Chcete pro životní prostředí udělat ještě více? Nechte se inspirovat našimi tipy pro úsporu plastů a věnujte pozornost vašemu nákupnímu chování.